Wszystko o towarach budowniczych

By @ 01/11/16 in materiały budowlane

Prawidłowo umiejscowiony fundament zapewni naszemu domowi długowieczność. Podstawową czynnością przed przystąpieniem do projektu domu, jest ekspertyza o warunkach geotechnicznych. Wynik ekspertyzy określi typ gruntu, a co za tym idzie rodzaj fundamentu. Budynek energooszczędny, to nie tylko ocieplone ściany i dach. Niezmiernie ważne są ściany fundamentowe, płyty. 

Muszą mieć dobrą wytrzymałość oraz trwałość, ponieważ przejmują wszelkie obciążenia wynikające z ciężaru budynku. Do konstruowania podłoży z tzw. przegród podziemnych używa się materiałów budowlanych pełnych, np. kostek betonowych, jakie nie mają w swoim wnętrzu pustych przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem są materiały budownicze w postaci pustaków zasypowych, pozwalają albowiem na dowolne ich wypełnianie – betonem, lub też w razie potrzeby zbrojenia prętami stalowymi. Ich wytrzymałość wolno w następstwie tego zwiększyć przez pokaźniejszą ilość uzbrojenia. Innym rozwiązaniem problemu są bloki z keramzytobetonu. Równie ważne jest położenie izolacji wokół ścian fundamentowych, tak aby zapobiec przenoszeniu się wilgoci w głąb konstrukcji. Niezmiernie poprawnie realizują tę rolę cegły klinkierowe o małym stopniu nasiąkania, jak także atrakcyjny materiał budowlany, jakim jest samoprzylepna papa asfaltowa. Co wobec tego zrobić, aby to ciepło zastopować, lub znacznie ograniczyć jego utratę? Prócz ewidentnego zadania, dach pełni dodatkowo rolę ozdobną. Należy więc się poważnie zastanowić, których materiałów budowlanych użyjemy do jego wykończenia, mając w perspektywie dużo lat. Od strony wizualnej, estetycznej pomoże nam w tym architekt projektujący dom. Może się wobec tego okazać, że w najwyższym stopniu odpowiednie budowlane materiały sig na pokrycie dachowe pasujące do mieszkania będą trzcina lub też drewniane gonty. 

Konstrukcja dachu, czyli więźba z reguły jest wykonana z drewnianych belek oraz desek, a sposób ich złączenia uzależniony jest od szkicu domu. Niezbędna jest izolacja termiczna, najlepsza będzie z kilku warstw wełny mineralnej. Zalecane będzie położenie paraizolacji, która ocali wełnę mineralna przed zawilgoceniem, a albowiem folia obejmuje dodatek aluminium, będzie odbijała ciepło z powrotem do wnętrza domu. Okładzina wewnętrzna dachu ma prawo być zrealizowana z desek – równocześnie będą tworzyły strojne wykończenie. Szkice mieszkań ekologicznych cieszą się gigantycznym zainteresowanie. Montując w obiektu baterie słoneczne, zapewniamy gigantyczną ekonomizacja energii ze źródeł nieodnawialnych oraz przyczyniamy się do polepszenia środowiska. Wykorzystując materiały budowlane o godziwych parametrach izolacyjnych, poprawiamy jednocześnie parametry termiczne budynku. Jednym z ekologicznych towarów budowlanych jest drzewo. Poprawnie wysuszone, zaimpregnowane nie odbiega swoją odpornością od cegieł, pustaków, betonu. 

Gwarantuje wspaniałą izolację akustyczną oraz termiczną, jest przychylne dla mieszkańców, a drewniane domy są ciepłe oraz przytulne. Jeśli już stosujemy drewno, dobrze byłoby pomyśleć o tynkach glinianych. Ten materiał budowlany gwarantuje właściwą wymianę powietrza, ściany dobrze ‚oddychają’, a harmonijny stopień wilgoci zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni. Ponieważ tynki gliniane są plastyczne, można je wykorzystać również do dekoracji ścian, bardzo dobrze komponują się z detalami drewnianymi. Niestereotypowymi materiałami budowlanymi, jednakowoż niezmiernie zdrowymi dla mieszkańców domu są glina oraz słoma. Słoma jako materiał do ocieplenia ścian zapewnia świetną wentylację i zgodny stopień wilgotności. To smutne, wiele osób boi się takich niekonwencjonalnych i odważnych budowli, mając na uwadze zagrożenie pożarem, ma prawo nie wiedząc, że w ogniu też można zaprzepaścić dom z sztampowych materiałów budowniczych.


0 comments


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *